Тел.: +38 032 275-80-61

Адреса: м. Львів, вул. Короленка, 9

Гру 7

Зеновія Щеп’як: своєчасне звернення до гінеколога у дитячому та підлітковому віці попередить можливі репродуктивні проблеми в майбутньому

Зеновія Щеп’як: своєчасне звернення до гінеколога у дитячому та підлітковому віці попередить можливі репродуктивні проблеми в майбутньому

Всі «дорослі» проблеми родом з дитинства, і жіноче репродуктивне здоров’я – не виняток. Про те, чому так важливо піклуватись про здоров’я дівчинки з народження, ми розмовляємо з відповідальною за роботу відділення медико-психологічної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді», лікарем акушер-гінекологом, гінекологом дитячого та підліткового віку Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення, Щеп’як Зеновією Несторівною.

Дитяча гінекологія – тема складна і делікатна. Безліч батьків турбує одна і таж думка: у якому віці потрібно звертатись на консультацію чи профілактичний огляд з дитиною?

Перші профілактичні огляди дівчаткам необхідно проводити у віці 3, 7 роки перед зарахуванням дитини до дитячого садочка, школи. Але зазвичай більшість батьків звертаються на консультацію з дівчатками у віці 12-13 років з появою першої менструації.
У зв’язку з тим, що статистика гінекологічних захворювань у підлітковому віці стає дедалі сумнішою і збільшилась кількість випадків раннього початку статевого життя, вже з 11 років рекомендується відвідувати гінеколога 1 раз в рік. У цьому віці у дівчаток-підлітків починається активне вироблення жіночих статевих гормонів. Як наслідок, відбувається активне формування статевих органів, молочних залоз та фігури. Дуже важливо саме в цей період контролювати статеве дозрівання. При огляді лікар зможе виявити відхилення у формуванні статевих ознак та призначити комплексне обстеження. Тільки завдяки вчасній діагностиці та корекції гормональних порушень вдасться уникнути можливих репродуктивних негараздів у майбутньому.

При наявності яких скарг необхідно звернутись на консультацію до лікаря ?

Активно слiд реагувати на такi тривожнi сигнали, як поява видiлень iз пiхви характерного запаху та забарвлення, печiя та почервоніння зовнішніх статевих органів. Консультуватися з гiнекологом необхідно, якщо дiвчинка скаржиться на бiль внизу живота, надмірне оволосіння, висипання на обличчі та порушення менструальної функції, а саме нерегулярні, довготривалі та обємні менструації. Серйозною проблемою є і відсутність менструації до 15-ти річного віку.
Слід пам’ятати, що своєчасне звернення до гінеколога у дитячому та підлітковому віці попередить можливі репродуктивні проблеми в майбутньому.
Піклуючись про здоров’я донечки сьогодні ви даєте їй щасливе майбутнє завтра.

Часто підлітки соромляться своїх батьків, з якого віку вони можуть звертатись на консультацію самостійно?

Є загально прийняте правило, що до досягнення 16 річного віку на консультацію до гінеколога дитячого та підліткового віку дівчинку повинні супроводжувати батьки.
Але, варто зазначити, що у Центрі з 2013 року функціонує «Клініка, дружня до молоді», куди молоді люди у віці від 14 до 25 років мають змогу самостійно звернутись на консультацію та отримати відповіді на хвилюючі питання.
У відділенні працює мультидисциплінарна команда кваліфікованих спеціалістів до складу якої входять лікарі гінекологи дитячого та підліткового віку, уролог, сексопатолог, дерматовенеролог та психолог.

Наскільки відомо, в Центрі часто проводяться інформаційно-просвітницькі зустрічі з молоддю?

Так, ми стараємося реагувати на усі проблеми сьогодення, які стосуються теми профілактики репродуктивного здоров’я.
Велика кількість студентів з різних навчальних закладів особисто відгукуються на запрошення анонсованих заходів, які систематично проводяться у Центрі.
З кожним роком зростає кількість небайдужих молодих людей, які прагнуть отримати максимум інформації за для збереження власного репродуктивного здоров’я.

locrzn

Comments are closed.