Тел.: +38 032 275-80-61

Адреса: м. Львів, вул. Короленка, 9

Лис 23

Вікторія Герасименко: Сьогодні у 40% випадків жінкам ставиться діагноз – ендокринне безпліддя

Вікторія Герасименко: Сьогодні у 40% випадків жінкам ставиться діагноз – ендокринне безпліддя

В час новітніх технологій та не сприятливої екології, перед плануванням вагітності майбутнім батькам потрібно проконсультуватися з ендокринологом. Подружні пари, які звертаються в наш Центр обов’язково цю консультацію отримують. Допомога ендокринолога є невід’ємною складовою при корекції порушень у пацієнтів з безпліддям та не виношуванням. І сьогодні наша розмова з лікарем-ендокринологом Львівського обласного Центру репродуктивного здоров’я населення Герасименко Вікторією Володимирівною.

Вікторіє Володимирівно, як часто сьогодні в жінок та чоловіків трапляється патологія щитоподібної залози, чи потрібна профілактика, щоб її попередити?

Ми живемо в епоху новітніх технологій, де комп’ютери та телефони заполонили наше життя. Окрім того, минуло 32 роки з дня аварії на ЧАЕС і, на жаль, в Україні відсутня програма боротьби з йододефіцитними захворюваннями. Тому профілактику кожна людина повинна проводити індивідуально, починаючи з народження дитини.

Роль лікаря – ендокринолога в Центрі– попередити йододефіцитні захворювання, що впливають на репродуктивне здоров’я, починаючи з дитячого віку, в підлітковому періоді, при підготовці до вагітності, під час вагітності, лактації та в подальшому.

Які можливості Центру з профілактики та корекції ендокринних захворювань та порушення обміну речовин? Чи можна пройти весь спектр обстеження для оцінки стану ендокринної системи?

Так, звичайно.
Якщо жінка, яка готується стати мамою звернулася до нашого Центру, ми проводимо скринінг на наявність чи відсутність патології ендокринної системи: визначаємо рівень гормонів, проводимо ультразвукове дослідження. В залежності від отриманих результатів, визначаємо наявність або відсутність патологій.

Також, у Центрі проводиться облік вагітних. Лікар-ендокринолог постійно стежить за функцією щитоподібної залози, корегує рівень гормонів впродовж вагітності, якщо в цьому є необхідність.

Яка роль щитоподібної залози та наднирників при ендокринному безплідді?

Функція щитоподібної залози може бути як підвищеною, так і зниженою. Здебільшого, до безпліддя або невиношування вагітності призводить знижена функція щитоподібної залози – синдром гіпотиреозу, який може бути явним або прихованим (субклінічним). Проте, навіть незначне зниження функції щитоподібної залози може впливати на репродуктивну функцію.

Щодо наднирників, то частіше трапляються вторинні порушення їх роботи –так звана дисфункція наднирників, яка виникає внаслідок порушення функції щитоподібної залози, ожиріння, при синдромі полікістозних яєчників тощо.

Якщо взяти всіх пацієнтів, що звертаються в Центр з ендокринними захворюваннями, то в 85-90% – це проблеми зі щитоподібною залозою і лише 10-15% – інша ендокринна патологія.

Наскільки довготривалий процес відновлення репродуктивної функції при ендокринних захворюваннях?

Чим швидше жінка звернулася в Центр і пройшла необхідне обстеження, тим легше і швидше відбувається корекція або повна ліквідація порушень репродуктивної дисфункції.

Але, на жаль, на сьогоднішній день дуже багато жінок, які звертаються в Центр по допомогу, мають занедбані форми захворювання. Тоді корекцією порушень буде довготривалою.

Чи потрібно чоловікам відвідувати ендокринолога перед плануванням дитини?

Чоловікам необхідно пройти обстеження в уролога. У випадку будь-яких відхилень від норми, пов’язаних з порушенням обміну речовин, ендокринопатіями, уролог скеровує до ендокринолога і ми працюємо разом.

Які ендокринні захворювання впливають на репродуктивну функцію чоловіків та жінок?

У чоловіків – це надлишкова маса тіла, ожиріння, порушення вуглеводного обміну, яке призводить до порушення сперматогенезу і також до безпліддя.

Захворювання, які впливають на репродукцію жінки – це в 85-90% випадків – патологія щитоподібної залози, в 10-15 % випадків – це поєднана патологія, є великий відсоток жінок з порушеним обміном речовин, ожирінням – це понад 70%.

Хочу наголосити нашим жінкам і чоловікам, що ендокринна система є дуже важливою для нашого здоров’я. Сьогодні у 40% випадків жінкам ставиться діагноз – ендокринне безпліддя. Не забувайте про власне здоров’я, приходьте на профілактичні огляди до ендокринолога, вживайте продукти багаті йодом, обирайте індивідуальну йодну профілактику і будьте здоровими.

locrzn

Comments are closed.