Тел.: +38 032 275-80-61

Адреса: м. Львів, вул. Короленка, 9

Лис 9

Василь Черепанин: Ми підходимо до вирішення проблем сімейної пари комплексно

Василь Черепанин: Ми підходимо до вирішення проблем сімейної пари комплексно

Розмова з лікарем-урологом, сексопатологом Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Василем Черепанином про чоловічий аспект непліддя, хвороби XXI століття та профілактичні обстеження.

Василь Іванович, розкажіть будь ласка, чи останнім часом побільшало звернень в Центр саме чоловіків, адже, як відомо, вони часто затягують зі зверненнями до лікарів.

Кількість чоловічих звернень однозначно збільшилася, особливо коли йде мова про сексуальні розлади. Збільшилася й кількість чоловіків, які йдуть на консультацію під впливом, напевно, ЗМІ , інтернету і, які просто хочуть оцінити своє чоловіче здоров’я, не маючи скарг. Якщо кілька років тому це були поодинокі випадки, то зараз це стало правилом. Практично кожного дня є такі пацієнти, які просто хочуть перевірити своє репродуктивне здоров’я перед тим, як планувати своє подружнє життя, вагітніти і після зміни статевих партнерів. Всі вони хочуть знати свій потенціал та статус на даний момент.

Останнім часом наших пацієнтів також тривожить проблема еректильної дисфункції, передчасної еякуляції, сексуальна дисгармонія у сім’ї, що є важливою складовою нашого життя.

Хоча, варто зазначити, ще залишилася така тенденція, що чоловіки звертаються вторинно після попереднього звернення дружини. Вони вважають, якщо є нормальна ерекція, все в них добре в сексуальному плані, то значить все гаразд повинно бути і з дітьми. Таким чоловікам важко йти на прийом до лікаря і, інколи, навіть жінкам важко переконати їх проконсультуватися.

Чи потрібно чоловікам профілактично проходити обстеження? Як часто і коли?

Звичайно, якщо чоловік планує сім’ю і вагітність, то обстеження є обов’язковим і його проходять чоловіки у всьому цивілізованому світі. По перше, це потрібно зробити, щоб виключити фактор того, що чоловік потенційно може бути носієм якоїсь інфекційної хвороби, що може в подальшому вплинути на здоров’я жінки. Крім того, потрібно проходити обстеження після незахищених, безладних статевих контактів. Взагалі, я рекомендую чоловікам після кожної зміни статевого партнера проходити детальне обстеження.

Які саме потрібно проходити обстеження?

Якщо мова йде про інфекційний фактор, то слід провести обстеження на урогенітальні інфекції. Тут слід враховувати і інфекції, які передаються в побуті – в басейнах, саунах і впливають на стан чоловічого здоров’я.

Перед плануванням вагітності чоловікам обов’язково слід зробити аналіз еякуляту. При сьогоднішньому ритмі і способі життя, в силу зовнішніх факторів – екології, харчуванні, шкідливих звичок, мобільних телефонів, збільшенні кількості статевих партнерів – це потрібно робити в будь-якому випадку.

Тут також важливо зазначити, що знижені показники еякуляту дуже часто призводять до викиднів і завмирань вагітності. Саме чоловічий фактор відіграє в цьому дуже велику роль.

Які діагностичні можливості Центру репродуктивного здоров’я для чоловіків?

Перш за все, в лабораторії Центру проводять якісні аналізи еякуляту. Зовсім нещодавно впроваджено комп’ютерний аналіз еякуляту (SCA) з морфологією за Крюгером. Також, велика перевага в тому, що дублюється обстеження шляхом механічної та автоматичної обробки даних, що абсолютно виключає наявність похибки і гарантує їх достовірність на 100%.

На сьогоднішній день, до нас приходять здавати аналізи еякуляту не лише наші пацієнти, а й з других клінік, бо знають, що в нас можна зробити обстеження якісно. Адже, аналіз еякуляту дуже багатофакторний, багатовекторний і враховує не лише поверхневі показники, але й показники, які може оцінити лише досвідчений фахівець – андролог.

Крім того, в Центрі можна зробити весь спектр лабораторних обстежень на виявлення урогенітальних інфекцій тощо.

Не всюди у Львові можна здати аналіз на MAR-тест, у Вашому Центрі є така можливість. На скільки він є важливим і коли його призначають?

Дійсно, в Центрі можна здати аналіз на MAR-тест, який може виявити таке захворювання як, до прикладу, імунний конфлікт, що останнім часом, нажаль, збільшується. MAR-тести не всюди проводять, але він є особливо важливим, коли є безпліддя неясного генезу. Тест суттєво допомагає вирішити тактику подальшого лікування.

Варто наголосити, що особливість роботи Центру в тому, що ми підходимо до проблем сімейної пари комплексно. Оцінюємо стан здоров’я як жінки, так і чоловіка, підбираємо в лікуванні спільну методику. Наприклад, лікар-гінеколог з урологом-сексопатологом та ендокринологом, терапевтом, психологом, що значно покращує ефективність лікування і дає позитивний результат.

Пацієнтам не потрібно звертатися в різні установи до різних лікарів, все є тут і на місці. Якщо є серйозна проблема у сімейної пари, то скликаємо консиліум і разом обираємо подальшу методику лікування. Це значна економія часу і можливість отримати якісні послуги та позитивний результат. Це те, для чого ми всі тут працюємо.

locrzn

Comments are closed.