Тел.: +38 032 275-80-61

Адреса: м. Львів, вул. Короленка, 9

Лют 15

В центрі репродуктивного здоров’я говорили про “Безпечне кохання”

В центрі репродуктивного здоров’я говорили про “Безпечне кохання”

В центрі репродуктивного здоров’я пройшов захід «Безпечне кохання» ☝️для молоді, зокрема студентів Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.
51952907_853694231636149_2864113887823790080_n
Під час заходу психолог центру #Бартновська_Надія_Михайлівна розповіла молоді про філософію любові. Детальніше про те, як тлумачать «кохання» сексологи, соціологи та психологи, чому кохання може бути хворобою з відповідними симптомами, про те, чому кохання – це хімія і на нього впливають відповідні гормони, які є в людському організмі.

Психолог також розповіла про різні види любові – дружня, співчутлива, ідеальна, фатальна, пристрасна тощо. А також на голосила на тому, що найчастіше, коли йдеться про любов, то мають на увазі любов між чоловіком та жінкою, але при цьому не менш важливі й інші любові – любов до себе, любов материнська і батьківська, брата і сестри, любов до справи і своєї країни та любов до Бога.

Про те, яким чином проявляти почуття не роблячи “цього” розповіла лікар медико-соціального центру «Діалог» Дзямба_Марта_Юліанівна.
За її словами кохання чоловіка та жінки насправді дуже різні і потрібно задуматися про те, як можна проявити свої почуття без інтимних стосунків. Адже інтимні стосунки-це відповідальність обох людей і вони мають бути тільки тоді, коли є впевненість у своєму партнері. А проявити справжні почуття можна безліччю інших гарних способів.
51964363_1089565347883777_8112928016503406592_n
Про вплив раннього початку статевого життя на репродуктивне здоров’я молоді розповіла відповідальна за роботу відділення медико – психологічної допомоги підліткам та молоді “Клініка, дружня до молоді”, акушер-гінеколог Щепяк_Зеновія_Несторівна.
Вона наголосила на тому, що репродуктивне здоров’я тісно пов’язане з поведінкою молодих людей (статевий дебют, кількість статевих партнерів , інтенсивність статевого життя), тому кожна жінка сама несе відповідальність за своє здоров’я, за його зміцнення та збереження. Адже, здорова жінка в майбутньому народжує здорову дитину.
За словами лікаря, не існує чітко встановленого віку для початку статевого життя, головне, щоб дівчина чи хлопець були фізіологічно, психологічно й інформаційно підготовлені до цього.

Коли молоді люди розпочинають статеве життя, вони не завжди усвідомлюють наслідки своїх дій – це фізичні та психічні травми, непланована вагітність, інфекції , віруси, що передаються статевим шляхом, в тому числі ВІЛ/СНІД , що призводить до дуже серйозних наслідків – статевих розладів, ризику онкологічних захворювань, позаматкової вагітності, безпліддя тощо.

Якщо ж молоді люди прийняли свідоме і остаточне рішення розпочати статеве життя, то варто надати перевагу безпечним статевим стосункам, основою яких є застосування сучасних методів контрацепції.
Зеновія Несторівна наголосила, що кваліфіковану, конфіденційну, консультативну та лікувальну допомогу молодь завжди має змогу отримати у «Клініці, дружній до молоді», яка працює на базі Центру репродуктивного здоров’я. Тут допомогу надає мультидисциплінарна команда – акушер гінеколог, уролог, дерматовенеролог, психолог.

locrzn

Comments are closed.