Тел.: +38 032 275-80-61

Адреса: м. Львів, вул. Короленка, 9

Бер 18

Центр репродуктивного здоров’я населення провів зустріч з лікарями акушер-гінекологами області

Центр репродуктивного здоров’я населення провів зустріч з лікарями акушер-гінекологами області

12 березня до Дня спеціаліста в Центрі репродуктивного здоров’я пройшла зустріч з лікарями акушер-гінекологами районів та міст області, а також зі сімейними лікарями.

Під час зустрічі головний позаштатний експерт з планування сім’ї та репродуктивного здоров’я ДОЗ ЛОД Марія Йосипівна Малачинська підсумувала роботу служби в області за 2018 рік, зокрема, наголосила на ефективності кураторських виїздів у райони під час яких, лікарями було надано консультативно-діагностичну допомогу понад тисячі пацієнтам. Розповіла про очевидні перевагах хірургії одного дня, яку ефективно впроваджено на сьогоднішній день в Центрі і за допомогою якої виконується 50-60% оперативних втручань, а також про те, що завдяки наявності ендоскопічного обладнання в Центрі на сьогоднішній день успішно проводяться ендоскопічні методи лікування (гістеро- та лапароскопію).

Окремо Марія Малачинська наголосила про те, наскільки важлива комунікація між лікарями та з пацієнтами для побудови ефективної і успішної командної роботи. За її словами, важливо вміти вислухати пацієнта, дослухатися до його проблем і донести до нього правильну інформацію. «Саме від правильної комунікації з пацієнтом залежить чи успішним буде лікування. Навіть більше, за останніми статистичними даними зменшується кількість жіночого населення, зменшується кількість жінок фертильного віку і дівчат-підлітків. Тому в нас, лікарів, є важлива місія донести до пацієнтів інформацію наскільки важливим є їх репродуктивне здоров’я, щоб завагітніти і народити здорову дитинку», – зазначила Малачинська.

Щодо інших актуальних тем, про які говорили детальніше сьогодні – це обстеження молочних залоз у жінок за допомогою мамографа і ультразвукове дослідження з використанням еластографії – нового сонографічного методу візуалізації, котрий дозволяє отримати додаткову інформацію про стан органу і провести диференційну діагностику при пухлинних процесах.

Окремо під час зустрічі обговорили і про фактори чоловічого безпліддя та важливості точної їх діагностики.

Нагадаємо, щоквартальні зустрічі з лікарями акушер-гінекологами районів та міст області та сімейними лікарями проходять в Центрі репродуктивного здоров’я населення, щоб проаналізувати основні показники діяльності служби по районах та в області, заслухати доповіді з актуальних проблем репродуктивного здоров’я, обмінятися досвідом та планувати роботу.

locrzn

Comments are closed.