Тел.: +38 032 275-80-61

Адреса: м. Львів, вул. Короленка, 9

Вер 25

На Львівщині проводять Всеукраїнський тиждень планування сім’ї

На Львівщині проводять Всеукраїнський тиждень планування сім’ї

На Львівщині закінчується Всеукраїнський тиждень планування сім’ї, а 26 вересня відзначатимуть Всесвітній день контрацепції. Метою заходів є підвищення поінформованості населення з питань планування сім’ї та пропаганди здорового способу життя для збереження репродуктивного здоров’я.
Поширеність абортів на 1000 жінок репродуктивного віку, у Львівській області становить 9,160/00. На 100 пологів припадає 20,07 абортів. Цей показник значно нижчий, аніж в середньому по Україні. Так, у 2013 р. в нашій державі зареєстровано 137 976 абортів, що становить 12,240/00 на 1000 жінок репродуктивного віку На 100 пологів 27,90 випадків штучного переривання вагітності.
Незважаючи на значні зусилля служб планування сім’ї щодо попередження незапланованої вагітність, ця проблема залишається дуже актуальною. Не дивлячись на те, що рівень абортів за останнє десятиліття в Україні знизився в 3,7 рази і така тенденція зберігається, за результатами останніх років він ще залишається високим.
Поширеність сучасних методів контрацепції з року в рік зростає. Зокрема, використання гормональних методів контрацепції на 1000 жінок фертильного віку (за бажанням жінки) у 2013 році у Львівській області 232,40, а в Україні – 209,63.
Незважаючи на численність і серйозність завдань, що стоять перед охороною здоров’я, питання надання сімейним парам можливості планувати кількість дітей, яку вони хотіли б мати, зачіпає, мабуть, більше число людських життів, ніж будь-яка інша проблема медичного характеру.
Важливе значення має доступ до всього спектру безпечних і надійних методів планування сім’ї, відповідних послуг з репродуктивного здоров’я. Заходи з планування сім’ї мають потенціал (за даними ВООЗ, 2010):
знизити рівень материнської смертності на 32%;
знизити рівень малюкової та дитячої смертності на 10%;
знизити рівень непланованої вагітності на 71%;
попередити інфікування ВІЛ на 80%.
Базовою установою служби планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я населення у Львівській області є Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення». Центр координує роботу мережі з підготовки спеціалістів, здійснює зв’язок з медичними закладами та громадськістю, виробляючи стратегію і тактику для медичних установ з метою покращення доступності медичної допомоги населенню з питань репродуктивного здоров’я. Веде активну просвітницьку діяльність у формуванні відповідної дітородної безпечної поведінки, підвищення професійного рівня в системі репродуктивного здоров’я.
Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення» має можливість надання медичної допомоги з планування сім’ї, безпліддя та профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом.
В Центрі проводиться вибір методу контрацепції відповідно до періодів життя, загального стану здоров’я з дотриманням прав пацієнта, його бажання, можливостей, прихильності до застосування того чи іншого контрацептиву.

Всеукраїнський тиждень планування сім’ї зазвичай проводять у травні і збігається він з Днем матері. Та цього року, заходи перенесли на вересень – 22-26 вересня – що також має певний символізм – третю неділю вересня в Україні святкують День Батька.

Головний позаштатний спеціаліст
Департаменту ОЗ ЛОДА з репродуктивного
здоров’я і планування сім’ї
Малачинська М.Й.

locrzn

No comments yet.

Add a comment

Top