Тел.: +38 032 275-80-61

Адреса: м. Львів, вул. Короленка, 9

Тра 10

Коментар Марії Малачинської для газети “ЛЬВІВСЬКА ПОШТА” Запланована вагітність – щасливе батьківство!

Коментар Марії Малачинської для газети “ЛЬВІВСЬКА ПОШТА” Запланована вагітність – щасливе батьківство!

У травні на Львівщині пройде традиційний Всеукраїнський тиждень планування сім’ї

та збереження репродуктивного здоров’я населення

Ольга Шведа №34 (1944), четвер, 4 травня 2017

18199106_715445775295738_8191409113290744892_n

Аби материнство та батьківство не стало гіркою несподіванкою, а принесло справжню радість, яку ні з чим іншим у житті неможливо порівняти, майбутнє варто планувати!
Свідомо підійти до планування сім’ї, народити жаданих дітей, уникнути небажаної вагітності, а ще врегулювати інтервали між вагітностями та визначити кількість дітей у родині покликаний Все­український тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я населення, який уже традиційно організовують в травні. Відтак упродовж цього тижня в області проведуть низку інформаційно-просвітницьких заходів, під час яких всі охочі зможуть більше дізнатися про методи планування сім’ї, своє репродуктивне здоров’я та про те, як його зберегти.
Отримати консультативну і медичну допомогу щодо планування сім’ї, непліддя та невиношування вагітності, профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом, можна в комунальному закладі Львівської обласної ради – Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я населення (вул. Короленка, 9), який є координатором служби планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я населення. Директор центру і, крім цього, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОДА з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї Марія Малачинська переконана, що лише усвідомлене ставлення до планування зачаття – запорука народження здорових та бажаних дітей.
“Службу центру представляють 25 кабінетів планування сім’ї в центральних та міських районних лікарнях, містах Борислав, Дрогобич, Стрий, Трускавець, Новий Розділ, Червоноград, Центр планування сім’ї у місті Львові на базі третьої клінічної міської лікарні та 12 кабінетів планування сім’ї у жіночих консультаціях нашого міста, – зазначає “Пошті” Марія Малачинська. – Щодня в наші кабінети звертаються сотні молодих пар, які планують вагітність, хочуть уникнути небажаного зачаття або ж отримати інформацію про безпечні сексуальні стосунки. Але й тих, для кого вагітність вже стала сюрпризом, також чимало. Ми ж закликаємо вагітність планувати. В ідеалі за три місяці до планованої вагітності подружжя повинне звернутися до спеціалістів для того, щоби пройти всі необхідні профілактичні огляди та здати аналізи. Зокрема, безкош­товне обстеження можна пройти в кабінетах уролога, акушера-гінеколога, ендокринолога, лікаря УЗД, психолога”.
Результати довіри до лікарів центру помітні. Зі слів Марії Малачинської, завдяки роботі служби планування сім’ї у Львівській області стабільно зменшується кількість абортів, спостерігається частішання випадків використання населенням середників контрацепції. “Якщо ще в 2013 році у структурі абортів кількість медичних (легальних) абортів при терміні вагітності до 12 тижнів становила тисячу 259 випадків, то за минулий рік їх було лише 530. Небажана вагітність на тисячу жінок фертильного віку в 2013 році настала у 2 тисяч 762, а в 2016-ому – у тисячі 349”, – каже співрозмовниця “Пошти”.
На думку медика, молоді люди потребують інформації про планування вагітності та статевого життя. Чимало запитань щодо безпеки сексуальних стосунків, настання непланової вагітності, планування батьківства виникають і в районах, де пацієнти з тих чи тих причин не мають змоги приїхати до Львова або взагалі не знають про роботу клініки. Через це спеціалісти центру організовують кураторські бригадні виїзди в села, райони та міста області. Вони відбуваються за участі акушера-гінеколога, уролога і лікаря УЗД. “Намагаємося наблизити свої послуги щодо планування сім’ї до первинного і вторинного рівнів, щоб кваліфіковану допомогу могли отримати навіть у віддалених районах та селах нашої області, – веде далі директор центру. – Практика показує, що потреба в таких виїздах є. Зокрема, під час останнього буквально за кілька годин мені вдалося прийняти 30 пацієнтів. А загалом кількість оглянутих і консультованих становила більше 60 осіб”.

locrzn

Comments are closed.